Rynki krypto walutowe są tak samo nieprzewidywalne jak pogoda i równie burzliwe. Tak jak społeczność Bitcoinów ubolewała nad brakiem zmienności i poziom transakcji spot spadł do najniższego poziomu w skali roku na giełdach, tak BTC nagle się obudziła, wysadzając w powietrze 11 300 dolarów na naszej własnej platformie w poniedziałek w nocy i rejestrując 20% wzrost w ciągu ostatnich siedmiu dni. Świetna wiadomość dla byków Bitcoin; lawina likwidacji dla niedźwiedzi. Więc co wstrząsnęło Bitcoinem z jego snu i co będzie dalej? Spójrzmy.

A Surge in Demand for Alts
Wraz z dużymi wzrostami w altcoinach w ostatnich tygodniach wielu analityków spekulowało, czy „Alt Season“ wreszcie nadszedł. Główne monety takie jak LINK skoczyły o 95% w ciągu jednego tygodnia, a DOGE podwoił ich wartość w ciągu kilku dni na grzbiecie wirusowego filmu TikTok. Z Bitcoinem, który przez dwa miesiące był nudny w bocznym zakresie handlu, handlowcy wyraźnie odwrócili swoje zainteresowanie gdzie indziej.

Najbardziej zróżnicowana publiczność na FMLS 2020 – Gdzie finanse spotykają się z innowacjami

Boom w DeFi był na ustach wszystkich, a w 2020 r. przestrzeń rosła wykładniczo. Skumulowana wartość

Jay Hao, dyrektor generalny OKEx
Żetony zablokowane w aplikacjach DeFi wzrosły o 3,7 miliarda dolarów na dzień 29 lipca. Gwiezdny wzrost, biorąc pod uwagę, że osiągnął on swój pierwszy miliard dolarów dopiero w lutym tego roku. Doprowadziło to do poważnych spekulacji, zysków wokół tokenów DeFi… i być może tylko trochę za dużo szumu.

Jak wiele z głównych tokenów DeFi, w tym Chainlink, Kyber Network, Compound i Aave rejestruje korekty w tym tygodniu, wydaje się, że handlowcy biorą zyski osiągnięte w altach i umieszczając je z powrotem w Bitcoin tworząc silne przepływy kapitału dla kryptocurrency numer jeden. Tendencja spadkowa w wynikach większości głównych altcoinów w ciągu ostatnich 48 godzin z pewnością wydaje się to wzmacniać.

Historia Powtarzanie się
Często analizując Bitcoin i kierunek, w którym może on iść, możemy brać wskazówki z danych z przeszłości. Ten ostatni rajd Bitcoin Era wygląda bardzo podobnie do tego z 2019 roku. W rzeczywistości, ostatni raz, kiedy zmienność Bitcoinów była tak płaska i była zablokowana w upartym zakresie handlowym w kwietniu 2019 roku – tuż przed dokonaniem ogromnego przełomu.

W kwietniu 2019 roku, BTC obracało pomiędzy 4.800 a 5.300 dolarów, po czym ostatecznie osiągnęło ponad 13.000 dolarów do lipca 2019 roku. Tym razem jednak, z ogromnym impetem DeFi, rosnącym zagrożeniem inflacją i coraz większymi kwotami QE, wydaje się, że ten rajd może trwać dłużej niż w 2019 roku. To znaczy, że rynek kryptokurwalutowy może w końcu wrócić na ścieżkę.

A Run on Gold
Wybuchowy rajd Bitcoinów odbywa się w tym samym czasie, kiedy złoto osiągnęło swoją najwyższą cenę od 2011 roku i zarejestrowało nowy rekord wszechczasów. W poniedziałek, złoto osiągnęło 1.944$ za uncję, pokonując swoje wyniki z 2011 roku i ogłaszając dotychczasowy wzrost o 27%. Srebro dało również imponujący wynik, ponieważ wspięło się o kolejne 6% i pobiło zeszłotygodniowy siedmioletni rekord, osiągając 24,21$ za uncję.

Sugerowane artykuły

Jakie firmy handlowe naprawdę potrzebują zwiększyć swoje przychodyGo do artykułu >>

Ponieważ inwestorzy na całym świecie są zaniepokojeni ożywieniem gospodarczym i ryzykiem związanym z rynkami kapitałowymi, nie jest zaskoczeniem, że stawiają na tradycyjne oszczędności. A teraz wydaje się, że narracja Bitcoin’a jako cyfrowe złoto po raz kolejny udowadnia swoją wartość, ponieważ oddziela się od rynku akcji i świeci jako twardy atut.

Warto również zauważyć, że ostatni rajd Bitcoin’a zaćmił złoto, nawet jeśli nie osiągnął jeszcze nowego, wszechobecnego haju. Bitcoin pozostaje najlepiej prosperującym aktywem dekady i obecnie odnotowuje od roku do roku zyski w wysokości ponad 55%.

A Drop in the Dollar
Wygląda na to, że epicki wybuch Bitcoina został dodatkowo podsycony przez prawie dwuletni spadek kursu dolara. Ponieważ siła nabywcza dolara zaczyna się przesuwać w związku z planami dalszej inflacji podaży pieniądza, ceny rosną. I ludzie zaczynają zauważać. W tym samym czasie, w poniedziałek, BTC osiągnęła największy od prawie trzech miesięcy zysk przed marcową sprzedażą globalną.

Czy to będzie trwało dalej?

Gdyby ktokolwiek mógł odpowiedzieć na to pytanie z pewnością, byłby bardzo bogaty, zwłaszcza biorąc pod uwagę charakter burzy gospodarczej, która zawirowała wokół nas, spowodowanej napięciami między światowymi supermocarstwami, wyczerpującymi perspektywami gospodarczymi i pandemią wymykającą się spod kontroli.

Jest całkowicie możliwe, że wszystkie rynki odczują jeszcze jeden cios w zależności od nasilenia „drugiej fali“ lub trwałości szczepionki. Jest również możliwe, że ten nowy rynek Bitcoinów ma prawdziwe nogi i ponownie testujemy w 2017 roku wszech czasów, a nawet przebijamy się przez nie.

Oznaki te są z pewnością zachęcające. BTC odzyskała wszystko samodzielnie, bez żadnego pakietu stymulacyjnego od nikogo, jak flounder walut fiat po bilionach dolarów dodatkowej płynności.